116-ту річницю від Дня народження “Українського Гомера” XX століття Уласа Самчука відзначили у Кременецькому академічному ліцеї, який гордо носить ім’я геніального українського письменника!
Для учнів та вчителів був організований та проведений захід-пошанування пам’яті нашого земляка з села Дермань, автора безсмертної «Волині» Уласа Самчука.

Учасники заходу розповіли про маловідомі та цікаві факти з життя та творчості Уласа Самчука, пройшлись сторінками його творів, ожививши їх піснями та інсценізацією. Письменника називали літописцем свого часу і свого народу.
Вивчення творчості У. Самчука як у шкільній, так і в позашкільній освіті є актуальним сучасним завданням розвитку інтелектуального потенціалу підростаючого покоління, що є безперечно передумовою гармонійного творчого розвитку української нації в контексті сучасних засад національно-патріотичного виховання.
Завдяки дослідженню творчості У. Самчука поступово досягнемо формування таких вмінь і навичок, які допоможуть практично навчитися вільно мислити, читати і вдумливо писати, що так необхідно сучасним учням! Адже його художня спадщина відтворює найважливіше – основи духовного буття українського народу та їх зміни в ході історичного розвитку. Пишаємося також нашим Літературним музеєм Уласа Самчука, який носить звання “Зразкового музею” та запрошуємо на екскурсії!