19 лютого 2016 року у Кременецькому ліцеї ім. У. Самчука відбулося відкриття меморіальної таблиці відомому українському письменнику, громадському діячеві Уласу Самчуку. Урочисте зібрання відкрили заступник директора ліцею з виховної роботи Савіцька Л.В. та учениця Онишкевич Вікторія цитуючи уривок з автобіографічного твору У.Самчука «Юність Василя Шеремети» «Мій рідний неповторний Кременець…». Адже доля письменника тісно пов’язана […]

         19 лютого 2016 року у Кременецькому ліцеї ім. У. Самчука відбулося відкриття меморіальної таблиці відомому українському письменнику, громадському діячеві Уласу Самчуку. Урочисте зібрання відкрили заступник директора ліцею з виховної роботи Савіцька Л.В. та учениця Онишкевич Вікторія цитуючи уривок з автобіографічного твору У.Самчука «Юність Василя Шеремети» «Мій рідний неповторний Кременець…». Адже доля письменника тісно пов’язана з Кременцем: тут він навчався, квартирував. У Кременецькій гімназії формувалось Уласове літературне спрямування. Роки навчання у Кременці багато значили для Самчука. Тут проявилося його прагнення стати письменником.

І не дивно, що у місті встановлюється вже третя за рахунком меморіальна таблиця на знак вшанування письменника.

Меморіальну таблицю Уласу Самчуку у Кременецькому ліцеї відкрили голова районної державної адміністрації Сергій Ростиславович Сімчук, заступник голови районної ради Меснікович Михайло Федорович та дослідник творчості У.Самчука, науковець, який активно популяризує творчість великого письменника Василишин Олег Васильович, а освятив її Настоятель Храму Преображення Господнього отець Володимир.

            Із вітальним словом до присутніх звернулись голова районної державної адміністрації Сімчук Сергій Ростиславович, заступник директора з навчально-виховної роботи ліцею Бурлінгас Тетяна Дмитрівна, дослідник творчості У.Самчука Василишин Олег Васильович та випускниця навчального закладу, член спілки письменників України Бондючна Юлія, яка прочитала посвяту Уласу Самчуку.

            Ліцеїсти декламували поезію нашого земляка Георгія Петрука-Попика «Твоя Волинь», яку він присвятив пам’яті Уласа Самчука.

В урочистостях також взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Онишкевич Вячеслав Олександрович, начальник відділу освіти Кременецької районної державної адміністрації Мороз Володимир Сергійович, представники районного відділу освіти, бібліотеки ім. Ю.Словацького, краєзнавчого музею, Просвіти, науковці, викладачі Кременецької педагогічної академії ім. Т.Шевченка, які досліджують і популяризують творчість У.Самчука.

Бог. Україна. Нація – основне гасло, яке протягом багатьох років супроводжує весь навчально-виховний процес у ліцеї. І саме життєвий та творчий шлях Уласа Самчука є для ліцеїстів прикладом патріотизму, великої і щемливої любові до отчого краю та   рідної Волині.

У стінах Кременецького ліцею упродовж багатьох років існування проводяться заходи, спрямовані на вшанування пам’яті Уласа Самчука, щорічно відбуваються читацькі конференції, екскурсії місцями, де перебував Самчук, учні беруть участь у конкурсі „Самчукова криниця” та інше. У ці дні оновлено експозиційні матеріали літературного музею письменника у ліцеї. І ми горді з того, що причетні до популяризації серед молоді та гостей ліцею і міста його творчості та доброго імені.

       Справді великий талант Уласа Самчука, щедра його природа не переносила тісноти, та й самотності теж. Він своїми творами відкриває нам нас самих, піднімає на якісь незвідані висоти, заставляє ще й ще раз здивуватися природі, яка обдаровує щастям доторкнутися до прекрасного, вчить любити Україну і найперше найріднішу для нас її часточку Волинь.

Сподіваємось що пам’ять про Уласа Самчука житиме вічно, творчість його вивчатиметься багатьма поколіннями дітей, а твори будуть безсмертними.

IMG_2494 IMG_2512 IMG_2520
IMG_2513 IMG_2504 IMG_2529