16 квітня 2019 року Тернопільське обласне відділення МАН України спільно з історичним факультетом Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка і Національним заповідником «Замки Тернопілля» на базі заповідника у Збаражі організували і провели обласну учнівську науково-практичну конференцію «Історія Тернопілля у вимірі її визначних діячів та подій».

Серед 24 юних науковців з міського відділення та районних філій МАН Кременецьку філію представляли три молоді дослідники Кременецького ліцею імені У.Самчука:

• Слив’юк Софія, учениця 43 групи, – з дослідженням «Кременецька фортеця в аспекті легенд східних слов’ян і княжої доби» (керівник Семенюк Л.І.);
  • Білоус Іванна, учениця 22 групи, – з темою «Олександр Неприцький-Грановський – поет, відомий у світі науковець-ентомолог» (керівник Білоус О.М.);
  • Нестерук Віталій, учень 23 групи, – виступ на тему «Проекція творчості Галини Гордасевич на проблеми сучасності».

Учасники конференції набули практичних навичок спілкування у науковому середовищі. Після заходу для всіх учасників було проведено екскурсію у замку.

Незважаючи на несприятливі погодні умови, настрій у ліцеїстів був піднесений. Вони висловили щиру вдячність організаторам цього незвичайного наукового дійства.