26 лютого у Кременецькому ліцеї імені У.Самчука відбулися урочини з нагоди вшанування пам’яті письменника. У заклад прибули науковці та студенти вишів (Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка, Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука в м. Рівному),

викладачі, вчителі та учні Кременецького медичного коледжу імені Арсена Річинського, Тернопільської української гімназії імені Івана Франка, Заліщицької державної гімназії м. Заліщики Тернопільської області, Дубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 5 Рівненської області, Волинського ліцею імені Нестора Літописця, Тилявського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Шумського району, працівники музею Уласа Самчука села Тилявка, Кременецького краєзнавчого музею, завідувачка та методисти методичного кабінету відділу освіти Кременецької РДА, представники Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН України, член районної громадської організації «Просвіта».

Заходи під девізом «Жив і творив із вірою в майбутнє», розпочалися з привітального слова директора ліцею Анатолія Аврамишина, потім – екскурсії в Літературному музеї Уласа Самчука закладу.
Учні та студенти взяли участь у конференції «Його ім’я носить наш навчальний заклад». Учителі та науковці – в роботі круглого столу «Роль іменного закладу освіти у формуванні ключових компетентностей учнівської молоді», де поділилися досвідом використання творчості Уласа Самчука та особистості, ім’я якої носить заклад, в організації освітнього процесу, науково-дослідницькій роботі педагогів та молоді, діяльності музею іменного закладу.

Крім цих заходів, учителі використовували творчість Уласа Самчука. Зокрема, на уроках української мови – тексти з творів письменника для написання диктантів; на уроці інформатики розробляли проекти про Уласа Самчука при вивченні теми «Створення публікацій засобами Mikrosoft Publisher» (буклети, листівки тощо).

Загалом цьогорічне святкування 115-ї річниці від дня народження У.Самчука в ліцеї засвідчує, що традиція вшанування пам’яті славного земляка, започаткована в 90-і роки ХХ ст., продовжується, набуваючи нового змісту і дає юному поколінню уроки патріотизму, національного самоутвердження.

Програма круглого столу, присвяченого Уласу Самчуку

Програма учнівської конференції