Понеділок, 14 грудня, для всіх ліцеїстів став не тільки днем Андріївських вечорниць, а й днем незабутніх веселощів та вражень на цілісінький рік. Організаторами та учасниками вечорниць були педагог-організатор Аврамишин І.А. та учні ліцею Бонюкевич Наталія (42 гр.), Юрчик Христина (42 гр.), Мулик Надія (42 гр.), Ткачук Арсен (42 гр.), Гаврилюк Василь (42 гр.), Мокринський Валерій […]

Nc10j6nPu4YПонеділок, 14 грудня, для всіх ліцеїстів став не тільки днем Андріївських вечорниць, а й днем незабутніх веселощів та вражень на цілісінький рік. Організаторами та учасниками вечорниць були педагог-організатор Аврамишин І.А. та учні ліцею Бонюкевич Наталія (42 гр.), Юрчик Христина (42 гр.), Мулик Надія (42 гр.), Ткачук Арсен (42 гр.), Гаврилюк Василь (42 гр.), Мокринський Валерій (41 гр.), Забрамський Віктор (41 гр.), Киричук Тарас (31 гр.), Бондарук Ірина (22 гр.), Іванюк Назар (11 гр.), бібліотекар Аврамишин Г.М. (оформлення зали).

Звичайна актова зала перетворилась у затишну українську світлицю.

Розпочали свято ведучі, які звернулися до присутніх з вітальними словами, розказали присутнім про необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів.

Прийняла вечорниці господиня. Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкою піснею. Очікуючи парубків, вони взялися  за ворожіння, яких навчала сама ж господиня.

Зі сміхом та веселою піснею на вечорниці завітали й парубки, які принесли неабияку радість дівчатам. Вони затанцювали запальний гопак, а побачивши дівчат-красунь, встигли й позалицятись. Цього ж вечора намагався посвататись звичайний сільський хлопець Назар, на що й отримав свого гарбуза. Жарти та сміх переповнювали зал.

А далі черга дійшла до веселих забав та конкурсів. Одним із перших конкурсів, було з’їсти з в’язки бублики, не торкаючись руками. Конкурс видався дуже цікавим та кумедним, звеселивши усіх. Таке ж було й наступне випробування. Із залу було обрано три хлопця, які повинні були розмотати та з’їсти цукерку, яка лежала на мисці з мукою, без рук. Після цієї розваги усі були трішки замащені, але дуже веселі. Хлопці в свою ж чергу також почастували дівчат своїми загадками, самі активні отримали солодкий приз.

Найурочистіший етап свята – обряд «Кусання калити». Калита – символ свята, обрядовий корж, що готується на свято Андрія. За допомогою стрічки калиту підвісили на палку і хлопці по черзі намагалися її вкусити.

Насамкінець кожен із присутніх мав можливість поласувати смачними варениками, а учасники свята урочисто виконали пісню «Ой там на горі», яка об’єднала усіх і серцем, і душею.

Все свято супроводжувалося українськими піснями. Веселощі, гарний настрій та смачні вареники створили незабутні враження.

Дякуємо всім, хто відвідав цьогорічні Андріївські вечорниці в Кременецькому ліцеї ім. У. Самчука! Дякуємо за ваш гарний настрій і позитивні емоції!

21fqTWrWnhw

Dg3-a0gpB7I