Традиційно у Кременецькому ліцеї імені У.Самчука до ювілеїв письменника проходять учнівські міжшкільні конференції, присвячені його творчості. На відзначення 110-ї річниці від дня народження нашого краянина у світлиці-музеї Уласа Самчука 26 лютого 2015 р. відбулася наукова конференція «Улас Самчук: проекція життя і творчості на сучасну добу» за участю учнів ліцею та гімназії – членів філії МАН, учнів Дубенської спеціалізованої ЗОШ  І‑ІІІ ст. із поглибленим вивченням іноземних мов (навчальний заклад, з яким співпрацює ліцей) та учнів Талявської ЗОШ І – ІІ ступенів Шумського району. Учасники конференції підготували змістовні доповіді про маловідомі сторінки біографії Уласа Самчука, пов’язані з нашим краєм; висвітлили проблеми, підняті письменником у творах, і які актуальні у наш час, а також прочитали власні твори (вірші), присвячені землякові. Із заключним словом виступив директор Тилявецького музею Уласа Самчука Панасюк Петро Дмитрович, який високо оцінив роботу учнів – юних  дослідників і побажав їм подальших успіхів у науковій діяльності. За матеріалами конференції готується збірник.

Напередодні конференції на відзначення 110-річчя від дня народження У.Самчука силами гуртківців нашого навчального закладу за сценарієм і під керівництвом заступника директора ліцею з ВР Савіцької Л.В. було проведено літературно-мистецьке свято у районному будинку культури (18.02), А 20 лютого у день народження Уласа Самчука ліцеїсти брали участь у науково-мистецькому заході в меморіальному музеї письменника у селі Тилявці. з доповіддю про журналістську діяльність У.Самчука на читаннях виступила Точинська Діана, учениця 9 класу.

У ліцеї достойно вшанували пам’ять  свого патрона.

Изображение нове 27 023

Изображение нове 27 025