Необхідною умовою безпеки кожної держави є її армія, і Україна не є винятком.   Сьогодні збройні сили  України переживають  глибокі зміни – реформування системи  управління, матеріального забезпечення, переозброєння. Будь-який розвиток та зміни  не обходяться і без проблем. У процесі реформування армії України їх теж вистачає. Це і недостатнє фінансування, і неспроможність забезпечити військо новими видами військової […]

Необхідною умовою безпеки кожної держави є її армія, і Україна не є винятком.   Сьогодні збройні сили  України переживають  глибокі зміни – реформування системи  управління, матеріального забезпечення, переозброєння. Будь-який розвиток та зміни  не обходяться і без проблем. У процесі реформування армії України їх теж вистачає. Це і недостатнє фінансування, і неспроможність забезпечити військо новими видами військової техніки та озброєнь, і небажання молоді вступати до лав армії за контрактом.

Справді, фінансування української армії бажає кращого. Потреба нагальної реформи очевидна. Втім, уперше за кількасотлітню історію є чітке розуміння, що своя армія потрібна.

Наскільки важливо мати армію, на яку в разі необхідності можна опертися, українцям чи не найбільш наочно продемонструвало ХХ століття.

Саме з цією метою 21 грудня 2015 року  у ліцеї  відбулась конференція на тему: «Українська армія сьогодні: проблеми  та перспективи» за участю старшого  офіцера відділення  комплектування Кременецького ОМВК  Макаревича Б. С., керівника волонтерського центру «Джура» Скакальської О.І. та учасника Майдану Жовтовського П.М.

Учням було надано можливість проаналізувати  соціальний відеоролик про події в різний час в зоні АТО.  Борис Степанович Макаревич  ознайомив присутніх з основними аспектами призову  юнаків на строкову  військову службу та службу за  контрактом, станом сучасної армії,   найбільш затребуваними професіями в ній і навчальними закладами, які готують спеціалістів у цих галузях. Гість підняв питання мобілізації та інші.

Активного розвитку набув сьогодні волонтерський рух, до якого залучилося чимало  українців як у межах нашої держави так і за кордоном. Нерідко ціною власного життя вони допомагають українській армії, доставляючи до місця призначення  технічне оснащення,  харчі, теплі речі,  амуніцію, ліки.  Вражає масштаб  їхньої діяльності  на допомогу параненим в АТО, сім’ям учасників АТО. Ці люди стали  мирними воїнами   і надійними захисниками Батьківщини, а їх  діяльність – зразком самовідданості і  патріотизму. Саме про таких людей,  кременчан, та їх вклад у міцність і забезпеченість армії  розповіла  Скакальська Ольга Іванівна, вона відзначила і  гідний внесок  учнів та педагогів ліцею у підтримку потреб армії на Сході.

Про роль патріотизму, національної свідомості, громадянської дисциплінованості, почуття обов’язку кожного громадянина та готовності стати на захист національних інтересів розповів  Жовтовський  Петро Михайлович. Він навів приклади  конкретних героїчних вчинків майданівців, військових у зоні АТО, які мають стати прикладом для підростаючого покоління. Наголосив на тому, що не гучні гасла, а конкретні вчинки  і дії демонструють істинну любов до своєї землі. Закликав дітей не стояти осторонь проблем, які сьогодні існують в Україні.

У ході заходу учні мали можливість отримати відповіді на запитання, які їх хвилюють.

Задля перемоги над ворогом український народ і армія мають перебувати в єдиному ключі. Чи це економічні питання, чи захисні. Проте будемо сподіватися, що керівництво держави знайде найбільш оптимальний шлях вирішення проблем сучасної української армії, а українці поповнюватимуть ряди гідних захисників своєї країни.

IMG_3882 IMG_3871 IMG_3869