Нещодавно у Кременецькому ліцеї імені У. Самчука було проведено районний семінар для керівників методичних об’єднань класних керівників шкіл на тему: “Сучасні виховні технології у системі роботи класного керівника”. Перед присутніми виступила Бурлінгас Т. Д., яка розповіла про особливості діяльності навчального закладу, результати досягнень учнів та вчителів. З новими сучасними технологіями виховання присутніх ознайомила методист РМК […]

Нещодавно у Кременецькому ліцеї імені У. Самчука було проведено районний семінар для керівників методичних об’єднань класних керівників шкіл на тему: “Сучасні виховні технології у системі роботи класного керівника”. Перед присутніми виступила Бурлінгас Т. Д., яка розповіла про особливості діяльності навчального закладу, результати досягнень учнів та вчителів. З новими сучасними технологіями виховання присутніх ознайомила методист РМК з виховної роботи Ленчук Л. С. Вона ж зробила аналіз проведеного конкурсу “Класний керівник 2013” та вручила лауреатам обласного етапу грамоти та подарунки управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації. Приємно зазначити, що серед лауреатів нагороджено Діхтярук Т. М., класного керівника 10 класу Кременецького ліцею імені У. Самчука.

Далі досвідом роботи з використанням сучасних технологій у виховному процесі Кременецького ліцею імені У. Самчука ділилась Савіцька Л. В., яка повідомила, що у ліцеї здійснюється постійний пошук і впровадження нових максимально ефективних технологій виховання учнівської молоді, результатом яких є сприяння формуванню адаптованої до змінних умов, активної, діяльної, творчої особистості, яка вміє аналізувати і долати будь-які труднощі. Саме з цією метою у ліцеї працює методична комісія з виховної роботи.

Аналіз виховної діяльності класних керівників свідчить про результативність супроводу впровадження новацій у виховний процес, який забезпечує достатній рівень інноваційного потенціалу виховників. У роботу з учнями активно впроваджуються сучасні технології виховання, авторські програми (Діхтярук Т. М.), проектні технології (Дехтярук Г. Г.), театральні технології (Софіянчук З. М.), технології педагогічної підтримки (Ячменьова О. С.), КТВ (Вознюк Н. М.), технології особистісно зорієнтованого виховання (Білоус О. М., Гладковська О. В.), життєтворчості (Мельник Т. А.), арт-терапевтичні технології та інші.

У ліцеї визначаються та підтримуються творчі класні керівники, вивчається досвід кращих із них, які активно працюють над вирішенням завдань виховання, розбудови моделі системи виховної діяльності заходів розміщуються на сайті “Острів знянь”, робота висвітлюється у загальноліцейній газеті “Наші горизонти” та на ліцейному сайті. Випощено інформаційний збірник з упровадженням інноваційних вихованих технологій у Кременцькому ліцеї ім. У.Самчука.

Для учасників семінару було продемонстровано відеофрагмент засідання методичного об’єднання виховної роботи з використанням інноваційних форм роботи з класними керівниками на тему “Шляхи підвищення ефективності виховної роботи з учнями”.

Своїми напрацюваннями в плані випровадження інноваційних технологій, форм і методів роботи, що сприяються розвитку толерантної особистості, ділилась класний керівник Діхтрук Т.М., поряд з цим вона продемонструвала глядачам свою авторську програму виховання “Формування толерантності ліцеїста на сучасному етапі”, а також збірник з матеріалами досвіду з цієї проблеми. Присутні мали можливість переглянути відеозапис виховної години “Толерантність врятує світ”.

Досвідом упровадження в роботу з учнями технології педагогічної підтримки О.С.Газмана ділилась класний керівник Ячменьова. О.С., яка наголосила на ефективності даної технології, яка сприяє розвитку особистісної рефлекції, підвищенню повноти уявлень про образ “Я” в різних аспектах, розвитку позитивної самооцінки, оптимальності співвідношенні самооцінки і рівня домагань, збільшенню переваги ефективних стилів спілкування при оцінці “У твоїм слові – твоя душа”.

На завершення семінару гості переглянули відео-уривки виховних годин з використанням сучасних форм і методів роботи з дітьми, переглянули матеріали виставки “Методична скарбничка класного керівника”.

Щиро вдячні керівникам шкільних методичних об’єднань класних керівників за теплі слова та високу оцінку досвіду роботи виховників ліцею з упровадженням сучасних виховних технологій у роботі з учнями.

Я.А.Коменський говорив: “Діти допитливі, з гострим розумом при правильному вихованні стають великими людьми”. Ось чому, чим багатша на знання людина, ти гостріше ставиться питання про рівень розвитку її загальнолюдських цінностей, наприклад, таких, як громадянська активність , відповідальне ставлення до справи, вміння враховувати загальні інтереси, підкорятися і керувати. Ці та інші якості педагоги ліцею намагаються сформувати при дальнійшому спрямуванні процесу виховання особистості, що розвивається.

Заступник директора з виховної роботи Кременецького ліцею ім. У.Самчука, керівник районного методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів Савіцька Л.В.