Учні ліцею, члени Кременецької філії обласного відділення МАН України, традиційно взяли участь у студентсько-учнівському круглому столі, присвяченому 111 річниці від дня народження Уласа Самчука, який відбувся 20 лютого в музеї письменника у с. Тилявці. Разом зі студентами та викладачами Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка ліцеїсти і їх учителі-наставники познайомилися з експозицією музею, особистими речами письменника, звернули увагу на багату творчу спадщину У.Самчука, яка зберігається тут. Пізніше в актовій залі Тилявської школи відбувся літературно-музичний захід, присвячений славному земляку, після якого розпочався круглий стіл. На початку заходу перед учасниками виступили поважні гості, які прибули у музей: голова спілки письменників України Михайло Сидоржевський, голова Тернопільської обласної організації НСПУ Олександр Смик, члени правління обласної організації Зіновій Кіпибіда та Тетяна Дігай.

Ліцеїсти, члени  секції «української мови і літератури»,  презентували перед присутніми наукові дослідження на такі теми:

–       Голядкіна Ірина «Вплив Кременецької приватної гімназії на просвітницьку діяльністьУ. Самчука» (керівник Діхтярук Т.М.);

–       Коломієць Анастасія «Роль природи рідного краю у духовному становленні людини  (за романом Уласа Самчука «Юність Василя Шеремети») (керівник Трачук В.М.);

–       Болобан Єлизавета «Формування громадянської позиції читача у публіцистиці Уласа Самчука  (на прикладі передових статей письменника у часописі «Волинь») (керівник Трачук В.М.).

Студенти академії представили наукові розвідки про епістолярні традиції Уласа Самчука, образ іншого в прозі письменника та інші теми. На заході виступила й учениця Тилявської ЗОШ про релігійне виховання у родині героя роману «Волинь»  Володьки Довбенка.

Ведучий круглого столу завідувач кафедри української філології та суспільних дисциплін, кандидат філологічних наук  Василишин О.В. залучав учасників до активного обговорення порушених юними науковцями проблем з творчої спадщини У. Самчука.

Після заходу учасники сфотографувалися біля пам’яткика У.Самчука на подвір’ї  школи та біля родинного будинку письменника.

4.-Виступ-Болобан-Є.

3.-Виступ-Коломієць-А.