Із  19 по 23 березня 2018 р. учениця 42 групи  ліцею Ярмощук Світлана у складі делегації Тернопільської обл.  брала участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу», який проходив у м. Чернігові. Світлана  провела екскурсію «Стежками Уласа Самчука» за презентацією у літературному музеї «Світлиця Уласа Самчука» і відзначена […]

Із  19 по 23 березня 2018 р. учениця 42 групи  ліцею Ярмощук Світлана у складі делегації Тернопільської обл.  брала участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу», який проходив у м. Чернігові. Світлана  провела екскурсію «Стежками Уласа Самчука» за презентацією у літературному музеї «Світлиця Уласа Самчука» і відзначена дипломом учасника.

Світлана поділилася своїми враженнями:

Чернігів – славне, цікаве та старовинне місто. Я впевнена, що кожен, хто хоч раз був там, захоче повертатися сюди знову. Це місто насичене легендами та містить у своїй історії чимало таємниць.

Коли  повідомили, що Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» буде проводитися у Чернігові, я була дуже щаслива, адже з’явилася нагода відвідати це прекрасне місто. Там нас привітно зустріли й забезпечили всім необхідним. Постійно панувала затишна та дружелюбна атмосфера, і ми почувалися комфортно. Здавалося, що ми приїхали в гості до друзів, а не на конкурс.

Усі три дні перебування у Чернігові були насиченими та веселими. Приїхавши туди, ми відправилися на урочисте відкриття конкурсу. Увесь зал насолоджувався пісенними та хореографічними виступами. Найбільше мене вразило шоу від Театру Тіней «Verba». Я була захоплена майстерністю акторів. Після відкриття відвідали історичний музей імені В. Тарнавського, Спасо-Преображенський собор, побували біля пам’ятника Т. Шевченка, розташованого в Центральному парку культури й відпочинку та мали змогу помилуватися Десною, на якій власне розташоване місто. Увечері на нас чекав приємний сюрприз: усіх конкурсантів відвезли до театру для перегляду вистави «Сватання на Гончарівці». Це було просто неймовірно! Актори грали  бездоганно, а живий супровід оркестру лише додавав гармонійності. Зал довго аплодував після завершення вистави, адже вона подарувала максимум задоволення.

Наступний день перебування  в Чернігові був найбільш хвилюючий. Час конкурсу прийшов. Він проводився у літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.М. Коцюбинського. Журі було дуже лояльним та привітним, тому ми почувалися впевнено.. За презентації музеїв учасники отримували невеличкі подарунки: магнітик із зображенням музею, брошуру та фото будинку, де колись проживав М. Коцюбинський, 1976 року видання. Екскурсовод розповів нам про життя та творчість письменника. У будиночку, де колись мешкав М. Коцюбинський відтворена обстановка, у якій митець жив зі своєю родиною. Власне, відчувалося, ніби дух письменника залишився досі у цих стінах.

Найбільше мені сподобалася вітальня, у якій розміщені рояль, шафа з книгами письменника, величезне дзеркало, картини, і найголовніше – письмовий стіл Коцюбинського. Нам було цікаво, як музей пережив Другу світову війну, адже все збереглося неушкодженим, на що екскурсовод відповів: «Перед війною всі речі з музею було евакуйовано до Білорусі, а після знову повернено нам, адже тоді керівником музею була Ірина Коцюбинська і вона хотіла, щоб залишилася світла пам’ять про її батька».

На жаль, третій день промайнув швидко. На закриття конкурсу ми поїхали у картинну галерею. Усі учасники в урочистій обстановці були нагороджені дипломами. Я вважаю, що досвід, отриманий там, є важливим і незабутнім. Конкурс такого масштабу дав мені багато знань, нових знайомств, яскравих вражень та сил для творчого розвитку.