17 січня Мінчук Роман, учень 21 групи ліцею, приймав участь в астроквесті “Різдвяні зорі – 2020”, який відбувся на базі НВК «Лозівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ», де знаходиться шкільна астрономічна обсерваторія, та отримав диплом ІІ ступеня. Учасники мали нагоду поспілкуватись по скайп-зв’язку із професором І.А.Климишиним і заслухати доповіді на астрокосмічну тематику: про чорні діри, про програму для вивчення зоряного неба “Stellarium” та процес опрацювання планетного фото у програмах PIPP, RegiStax6 і Photoshop.

З надзвичайним захопленням слухали ініціатора створення шкільної астрономічної обсерваторії – вчителя фізики Михайла Шемелю. Супроводжувала і підтримувала нашого учня на змаганнях вчитель фізики та астрономії Кулик Марія Володимирівна.

Захід був приурочений 87-ій річниці з дня народження Івана Антоновича Климишина – професора, доктора фізико-математичних наук кафедри теоретичної і експериментальної фізики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, автора підручників і численних праць з астрономії, члена Міжнародної астрономічної спілки.