12 березня у Кременецькому ліцеї імені Уласа Самчука з нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка відбулося літературно-мистецьке свято “Нехай оживе Шевченкове слово” з інсценізацією уривку п’єси “Назар Стодоля” членами гуртка “Юні актори” 32-ї групи ліцею. Керівник: Ячменьова О.С., учитель української мови та літератури.

7 березня у Кременецькому ліцеї імені У.Самчука відбулася творча зустріч ліцеїстів та голови громадської організації “Молодь Кременеччини” Сергія Колісецького. Говорили про розвиток креативних, творчих, неординарних особистостей з неймовірно яскравими ідеями у голові та сором’язливих індивідів з неперевершеними проектами на папері.

Під такою назвою класним керівником 12 групи Олексюк Т.І. 4 березня було проведено мобільний консультпункт для учнів 8 класу. До консультування були запрошені медичні працівники Костюк В.Ю., Трачук Г.В., Гарматій Н.І., а також учитель психології та етики Савіцька Л.В. Велику роботу було проведено і учнями, які дослідили що таке “гіподинамія” і які її наслідки, провели анкетування серед ліцеїстів “Шкідливі звички” та відеоінтерв’ю з учителями ліцею “Шкідлива їжа”, а також дослідили складові компоненти поняття “здоров’я”.

21 лютого у Кременецькому ліцеї імені Уласа Самчука вшанували пам’ять відомого земляка, уродженця Волинського краю, ім’я якого носить наш заклад освіти. Його творчість полонила увесь світ! Його слово – це слово правди! Його життя – це закоханість у рідний край та відданість своїй землі! Україна пишається такими своїми синами!

У скорботній молитві схиляємо голови перед образом Божої Матері Кременецької у ці пам’ятні для кожного українця дні. Молимо тебе, Пресвята Богородице, за упокій душ синів та доньок нашого народу, що віддали найдорожче, своє життя, за наш спокій, за наше майбутнє, за край наш рідний.
У Кременецькому ліцеї імені Уласа Самчука вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні молитвою біля каплиці Божої Матері Кременецької! Дякуємо всім, хто в цей день був з нами!!!
Не плач, матусю, я ще повернусь,
У снах до тебе я прилину, мамо.
До рук твоїх тихенько притулюсь
І запечу свою криваву рану.
Моя матусю, пам’ятай повік,
Що правда завжди дорога ціною,
Що я помер як справжній чоловік,
Що я не здався, я пішов до бою!
Я знаю, мамо, як тебе болить
Твоя душевна, віковічна рана…
Тоді була всього одна лиш мить…
І тільки постріл від руки тирана.
Прости мене, матусенько, за все,
За горе й сльози, що приніс з собою.
І пам’ятай, ти пам’ятай мене…
Я не пропав, не зникнув! Я з тобою!

29 січня 2019 року у Кременецькому ліцеї ім. Уласа Самчука проходив захід, присвячений подіям 1918 року під Крутами. Аналізуючи хроніку тих подій, розумієш: часи інші – ворог той самий.

І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Кременецької філії Тернопільського обласного відділення МАН України відбудеться 11 січня 2019 року.
О 9.00 год. – написання контрольних робіт.
О 12.00 год. – захист.

З 10 по 14 грудня у ліцеї відбувся Всеукраїнський тиждень права.

У перший день в класах відбулися Всеукраїнські уроки «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, на яких учні під керівництвом учителів Семенюка Б.Д. та Кравчун С.В. пригадали права, закріплені у цьому та інших законодавчих документах, переглянули відеоролики із теми.

У цей же день на запрошення Семенюка Б.Д. у 43 групу завітали представники місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: його директор Вербицька Валентина та начальник відділу представництва Бурченюк Ірина. Юристи провели з учнями ділову гру знавців прав людини.

30 листопада для випускників ліцею, учнів 41, 42, 43 груп, консультант Горбач Іванна Вікторівна та волонтер Буднік Марія Русланівна Центру професійної орієнтації та консультування у рамках програми «Підвищення конкурентоспроможності випускників університетів на ринку праці України та Білорусі через мережу створення регіональних транскордонних консультаційних центрів професійної орієнтації та консультування» при Національному університеті «Острозька академія» провели професійне тестування на комп’ютерному діагностичному комплексі «ПРОФОРІЄНТАТОР-UA».