29 січня вся свідома українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут, тому в понеділок, 30 січня, у Кременецькому РБК відбувся захід,  організований  Савіцькою Л.В. , керівниками гуртків ( Діхтярукт Т. М., Ячменьовою О. С., Ребриною І. М., Запольською І.М., Гладковською О.В.) та  учнями Кременецького ліцею імені Уласа Самчука. Ведучими заходу були Пекна В. та Гавриленко […]

29 січня вся свідома українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут, тому в понеділок, 30 січня, у Кременецькому РБК відбувся захід,  організований  Савіцькою Л.В. , керівниками гуртків ( Діхтярукт Т. М., Ячменьовою О. С., Ребриною І. М., Запольською І.М., Гладковською О.В.) та  учнями Кременецького ліцею імені Уласа Самчука. Ведучими заходу були Пекна В. та Гавриленко О.

Вечір пам`яті спрямований на інформування підростаючого покоління та всіх небайдужих до майбутнього нашої держави про героїчну сторінку в історії України  – битву під Крутами.

Усім гостям випала можливість перенестись у той далекий 1918 рік, адже захід проводився від імені загиблого крутянця. Діалог ведучих підтверджувався відеофрагментами з історії минулого та сучасного,   хвилюючими поезіями та піснями, оригінальною хореографічною постановкою.

Цвіту нашого народу, його славним синам, що в розквіті своїх духовних і фізичних сил віддали молодість і найдорожче, що є в кожного з нас – життя – була присвячена міні-історична драма «Крути». Пристрасною грою молодих акторів було відображено ставлення радянської влади до борців за незалежність України та прагнення останніх довести, що дух козацький не зломити жодній владі, бо українська нація – найсильніша нація, і нічим не можливо залякати українця в битві за честь і волю! А своєрідний історичний місточок між минулим і сучасним було відображено в інсценізації «Мені наснилось, що вони зустрілись…»

Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня та спить у знаних і безіменних могилах розкиданих по рідній і чужій землі  було присвячено зворушливі музичні композиціі «Ой Крути наші», «Виряджала мати», «Прошу у неба й землі», «Боже, Україну збережи». Родзинкою заходу був виступ Дзюми В., соліста Будинку культури,   з піснею «Бій під Крутами». Технічний та музичний супровід забезпечили працівники ліцею Польва О. , Пархута В. та   Будинку культури Чумакевич В., Харамбура Р.

Побачене та почуте на заході дало змогу кожному присутньому самостійно оцінити тодішні події на території нашої держави та,можливо, переосмислити сучасні.

Вечір пам`яті  розкрив суть та  причини трагедії під Крутами й  проклав місток до сьогоднішніх подій.  Це  дань пам`яті  не тільки загиблим крутянцям, а й  воїнам-борцям, які й зараз відстоюють незалежність України, її цілісність. Тож шануймо наших героїв!

 

Пекна Вікторія, учениця 11 класу Кремеецького ліцею імені У.СамчукаP1330405

P1330596

P1330594

P1330560

P1330504

P1330493

P1330470

P1330450