04.05.2018р. в рамках проекту «Знай наших» відбулась зустріч лідерів учнівського самоврядування ліцею з випускником Бендасюком Назарем, який розповів ліцеїстам про свої досягнення в галузі нанотехнологій а також перспективи цієї науки.

До наукової роботи із створення перших в Україні університетських наносупутників  Назар долучився ще студентом. А із червня 2014 року здійснює зв’язок із двома штучними супутниками Землі, українського виробництва, які за допомогою сконструйованих ним радіопристроїв щодня передають сигнали із далекого космосу.

Перший наносупутник «PolyITAN-1», над яким працював Назар,  вагою всього біля одного кілограма, а вже другий 1,9 кг, що цілком відповідає загально прийнятій класифікації. До цього часу виготовлених в Україні супутників такої ваги у космос не запускали.

У 2009 році науковий колектив лабораторії теплових труб, інституту телекомунікаційних систем КПІ,  спробувати розробити та запустити штучний супутник. Для реалізації такого проекту був запрошений  Бендасюк Назар, чим надзвичайно пишається. Завданням проекту було дослідження атмосфери Землі. Вдалося знайти й залучити інвесторів для закупівлі матеріалів і виготовлення деталей корпусу та приладів платформи-носія:

«Відчував велику відповідальність, коли розробляв бортову антену радіозв’язку. Ця антена при транспортуванні була у складеному вигляді і уже у космосі мала розгорнутись і запрацювати на передачу.   Наш науковий колектив був у числі 26 країн, які прийнявши участь в конкурсі, дійшли до запуску своєї продукції у космос.  Це була дуже очікувана подія, напевно, це можна порівняти із першим криком новонародженої дитини для матері» – згадує Назар.

Щоденно у визначені години відбуваються сеанси зв’язку із супутниками,  отримуються  закодовані цифрові радіосигнали від супутників, які Назар  розкодовує і передає на опрацювання науковій групі для подальшої передачі у Бельгію – штаб-квартиру проекту «Cube-50».

Перший супутник «PolyITAN-1», запущений у 2014 році працює до цього часу.

Можливість бути учасником міжнародної програми із дослідження погоди та клімату Землі, долучає  нашого колишнього ліцеїста брати участь у єдиній системі глобального дослідження космосу.

Зустріч пройшла в дуже теплій і цікавій атмосфері, ліцеїсти давали запитання і отримували вичерпну відповідь не те, що їх найбільше зацікавило. На завершення зустрічі Назарові подарували дружній колаж фотознімків з його учнівського життя у ліцеї та  написом  «Ми гордимося вами».